Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Başkan Aksun, şehir olarak depremlere hazırlıklı olacağız

  Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun’un 27 Aralık 1939 Erzincan Depremi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

  Erzincan Belediye Başkanı Sayın

  Erzincan Belediye Başkanı Sayın Bekir Aksun’un 27 Aralık 1939 Erzincan Depremi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Aksun mesajında, depremlere hazırlıklı olmak ve şehir yapılanmasını deprem riskine göre yapmak hepimize düşen hayati bir görevdir’ dedi.
  Başkan Aksun mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: ‘ 27 Aralık 1939 yılında Erzincan’da meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle yâd ediyorum.  Depremlerle birçok kez yıkılıp yeniden inşa edilen ve Kuzey Anadolu fay hattında yer alan ilimizde, bir daha deprem yaşamamak, olası bir depremde can ve mal kaybına uğramamak en büyük temennimizdir.  Erzincan’ın tarihi boyunca gerçekleşen büyük depremler bir gerçeği ortaya çıkarmıştır. Depremler geçmişte olduğu gibi gelecekte de olabilir. Bu gerçeği göz ardı etmeden şehirleşmek, yapılaşmak ve yaşamak zorundayız. Depremlerde can ve mal kaybını en aza indirmek, depremlere hazırlıklı olmak ve şehir yapılanmasını deprem riskine göre yapmak hepimize düşen hayati bir görevdir. Göreve geldiğimiz günden itibaren özellikle kentsel dönüşüm alanında önemli çalışmaları gerçekleştirdik. Allah nasip ederse görev süremiz boyunca bu çalışmalarımızı aksatmadan devam ettireceğiz.
  Bu duygu ve düşünceler ile 27 Aralık 1939 yılında yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum.

  Erzincan Haber