Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Başkan Aksun 23 Nisan mesajı yayınladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Başkan Aksun 23 Nisan mesajı yayınladı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

23 Nisan’ın gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin simgesi olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Aksun; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde millet iradesinin kararlılığıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Büyük Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması ile taçlanmış, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu ilan edilmiştir.

23 Nisan 1920 egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, demokrasinin temelinin atıldığı Cumhuriyetimizin yapı taşı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yanı sıra, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın da bayramıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelecek nesillere verilen önemin ve güvenin de simgesi olmuştur. Daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için geleceğimizin güvencesi, teminatı çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak hepimizin ortak hedefidir.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar önemli bir vesiledir.

Egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılında tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, büyük Türk milleti için büyük anlam taşıyan bugünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, gazilerimizi ve kahraman şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler