Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

AÜB Tanıtım Fuarı EBYÜ’ da

Yayınlanma:
ABONE OL
AÜB Tanıtım Fuarı EBYÜ’ da

Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından 12 ilde düzenlenen Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın sekizincisi Erzincan Binali Yıldırı Üniversitesi ev sahipliğinde Erzincan’da gerçekleştirildi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen fuara Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Vekili  Murat Demir, Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) temsilcileri akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Fuar açılış konuşmaları ile başladı . İlk olarak konuşma yapan Erzincan il Milli Eğitim Müdürü Vekili Murat Demir, Erzincan’da yaklaşık 4 bin öğrencinin üniversite sınavına gireceğini belirterek, gerçekleşen bu tanıtım fuarının psikolojik, rehberlik ve tercih danışmalığa bağlamında önemli bir rol oynayacağı görüşünü belirtti.
Konuşmasını gerçekleştiren Rektör  Pof. Dr. Akın Levent,   üniversiteler arası işbirliğini güçlendirmek, eğitim ve öğretimde birliktelik sağlamak, projeler gerçekleştirmek ve kalite süreçlerinde daha üst sırlarda yer almak adına iki yıl önce 9 üniversite ile yola çıkan Anadolu Üniversiteler Birliği’nin  bugün 15 üniversite ile yola devam etmekte olduğunu ifade etti.  Rektör Levent:  “Bu üniversiteler, güzel bir amaca hizmet etmek için toplandı. Bizler de  Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak üniversitelerimizi gençlerimize tanıtmak ve onların doğru tercih yapabilmeleri için tercih fuarlarımızda yerimizi aldık. Bugün de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ev sahipliğinde fuarımız gerçekleştiriyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun: “Bugün Erzincan ilinde gerçekleşen Anadolu Üniversiteler Birliği Tanıtım Fuarı’nda gerçekleşecek fikir alışverişi, üniversitelerimize güç verecek ve sınava girecek öğrencilerimize tercihler konusunda yol gösterici olacaktır.  Gerçekleşen bu fuarın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Konuşmalarının ardından Üniversite Tanıtım ve Tercih Fuarı’nın açılış kurdelesi kesilerek, üniversiteler tarafından kurulan stantlar ziyaret edildi .Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Standı, öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com