Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

11°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Arz Odaklı Hizmetler Devam Ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Arz Odaklı Hizmetler Devam Ediyor

Erzincan’da arz odaklı hizmet anlayışı ile vatandaşlarımızı hanelerinde ziyaret ediyor, ihtiyaç ve taleplerini yerinde değerlendiriliyor .

Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler  İl Müdürlüğü  ve Sosyal Hizmet Merkezlerine müracaatta bulunma, Evde Bakım, Sosyal Ekonomik Destek ve diğer hizmet modelleri ile vatandaşlara ulaşmaktayken aynı zamanda arz odaklı hizmetlerle vatandaşlar hanelerinde ziyaret edilerek ihtiyaçları gideriliyor.

ASDEP hane ziyareti arz odaklı Sosyal Hizmet modeli kapsamında, hane ziyaretleri gerçekleştiriliyor. 7241’i 2023 yılında olmak üzere bugüne kadar toplam 40 binden fazla hane ziyaret edildi.

 Ziyaretlerde özellikle dezavantajlı aileler tespit edilmiş ve bu ailelerde yer alan kadın, çocuk, engelli ve yaşlı bireylere yönelik koruyucu ve önleyici uygun hizmet modellerinden faydalandırılmıştır.
Alınan bilgide, Ulusal Hane Ziyaretleri kapsamında 15 binden fazla hane ziyaret edilmiştir.
Meslek elemanlarımız tarafınca yapılan görüşme ve incelemeler neticesinde 2023 yılı içerisinde 32 Eğitim, 41 Sağlık, 63 Danışmanlık ve 1 Bakım tedbiri alınması sağlanmıştır. 45 kişiye aile danışmanlık hizmeti verilmiştir.
Aile Eğitim Programı kapsamında 21.636 kişiye, Evlilik Öncesi Eğitim Programı kapsamında ise 3081 kişiye eğitim verilmiştir.
Türkiye bağımlılıkla mücadele farkındalık eğitimlerinde ise 1116 vatandaşımıza eğitim verilmiştir.
Okul Destek Projesi (ODES) kapsamında ise 26 etkinlik düzenlenmiş bu etkinliklere 317 çocuğun katılımı sağlanmıştır.
Sosyal Hizmet Merkezlerimiz içerisinde oluşturulan Şiddetle Mücadele İrtibat Noktası birimlerince şiddet mağduru veya faili 53 kişiye hizmet sunulmuştur.

İlgili Haberler