Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Altına yatırım yapan yandı! Altında ibre tersine döndü bir anda TEPETAKLAK edilecek hazır olun

Yayınlanma:
ABONE OL
Altına yatırım yapan yandı! Altında ibre tersine döndü bir anda TEPETAKLAK edilecek hazır olun

Altına yatırım yapan yandı! Altında ibre tersine döndü bir anda TEPETAKLAK edilecek hazır olun – Seçim öncesinde altın fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrasında gram altın ve çeyrek altının fiyatı rekor üzerine rekor kırmıştı. Seçimden sonra dolar kurunda yaşanan gevşeme altın fiyatlarına da sirayet etmişti.

Ons altının fiyatı rekor üzerine rekor kırarken gram altın ve çeyrek altının fiyatı da iç piyasada rekor kırmıştı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan son dakika açıklamasında altın fiyatlarında sert düşüş beklediğini ancak sonrasında aynı sertlikte yükseliş yaşanabileceğini ifade etti.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, ALTINDA DÜŞÜŞ OLACAK MI?

İslam Memiş yapmış olduğu açıklamasında “Ons altında ciddi bir yükseliş söz konusu. 2270 dolar seviyelerinde ve ısrarla 2300’ü radarına kestirmiş durumda. Buraları test edeceğini bekliyorum ancak “2200 doların üzerinde ons altına giriş yapılır mı?” sorusuna kesinlikle hayır diyorum. Ons altın tarafında sert bir düşüş beklemeye devam ediyorum.

Şu anki fiyatlar dikkate alındığında, ons tarafında yaşanmasını beklediğim düşüş 145 dolar seviyelerinde. Bu düşüşün elbette gram altın/TL fiyatlarına da aşağı yönlü bir etkisi olacaktır. Yine de gram altın için yılın geri kalan bölümünde beklentim pozitif yönlü. Bu tarafta 3000 ile 3500 TL arasındaki bir bantla yıl sonu geçilecektir.

2 haftadır uyardığım 2125 dolar seviyesi ile ilgili öngörümde bir değişiklik yok. Buraya kadar nasıl düşecek diye düşünüyorsanız da kimsenin anlamadığı anda aşağı yönlü bir hareket yaşanacaktır. Hatta dün yine gümüş-altın tarafında ons altın alır mıyım asla diye bir cevap vermiştim.

2024 YIL SONU GRAM ALTIN FİYATI TAHMİNİ NEDİR, KAÇ TL?

Benim kısa süreli olarak ons altın tarafında negatif beklentim devam ediyor. Gram altın tarafında da mutlaka zaman zaman olumsuz etkilenecektir ancak yıl sonuna kadar pozitif beklentim devam ediyor ve 3000-3500 TL aralığı yıl sonu için beklemeye devam ediyor. Elimizdeki doları bugün ons altın tarafına çevirmiyoruz. Ya ons gümüş tarafına ya da doğrudan gram altın tarafına yatırım yapıyoruz.” diyerek altın fiyatlarındaki beklentilerini ifade etti.

İslam Memiş yapmış olduğu değerlendirmesinde ons altın fiyatında yaşanan düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Altın fiyatlarında önce sert bir düşüş beklediklerini belirten İslam Memiş yıl sonu gram altın fiyatı beklentisini ise değiştirmedi.

NOT: Burada yer alan bilgiler İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, erzincanmedya.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com