Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Adrenalin Tutkunlarının Adresi: Karanlık Kanyon

  Karanlık Kanyon’da kurulan zipline ve tekne turu imkanlarıyla insanlar adrenalinin keyfini doyasıya çıkarıyor.

  Karanlık Kanyon'da kurulan zipline

  Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde yer alan Karanlık Kanyon’a kurulan zipline imkanı ve tekne keyfi vatandaşlara sunuluyor. Hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği Karanlık Koyu, Erzincan’a 150 km uzaklıkta bulunuyor. Önce zipline keyfi yapan daha sonra tekne turuna çıkan vatandaşlar, burada doğayla da iç içe oluyor.

  Amerika’da yer alan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın en büyük kanyonu olan Karanlık Kanyon’da Fırat Nehri üzerine kurulan zipline hattı ile beğeni kazanıyor. 20 metre yükseklikte olan ve yaklaşık 200 metre uzunlukta olan zipline hattına turistlerden oldukça fazla ilgi var. Yaklaşık 5 dakika süren bu yolculuktan sonra vatandaşlar yine başladıkları noktaya geliyor. Tüm güvenlik tedbirlerinin alınmış olması da insanların güven içerisinde bu macerayı tatmasıını sağlıyor.

  AW018279_01

  Zipline keyfinden sonra tekne turunu da değerlendiren vatandaşlar ve turistler, kanyona oldukça fazla ilgi gösteriyor. İşletmenin sahibi olan Güven Güldal, bir Karadeniz seyahatinde gördüğü zipline keyfini Erzincan’a da getirmek istediğini belirtiyor. Bu şekilde hayata geçen zipline ve tekne turu, oldukça fazla ziyaretçiye sahip oluyor. Aynı zamanda Doğu Anadoludaki en uzun zipline hattına sahip olduklarını da belirtiyor. (İHA)

  Erzincan Haber