Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  6A Uydusu Gönderiliyor! 6G Teknolojisine Hazır Olun

  Ulaştırma Bakanı Uraloğlu yaptığı açıklamalarda en dikkat çeken kısım 2024 yılında 6A uydumuzun uzaya fırlatılacağı konusu dikkat çekti.

  Ulaştırma Bakanı Uraloğlu yaptığı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu bu katıldığı bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. 2023-2028 arasında start alacak projelerden bahseden Uraloğlu 2053 yılı için konan hedefleri kamuoyuyla paylaştı.

  Ulaştırma Bakanı Uraloğlu yaptığı açıklamalarda en dikkat çeken kısım 2024 yılında 6A uydumuzun uzaya fırlatılacağı konusu dikkat çekti. İletişim ve haberleşme noktasındaki ülkemizin gelişim sürecini açıklayan bakan daha iyi bir noktaya gelebilmek adına 6A uydusunu uzaya fırlatacaklarının müjdesini verdi.

  Çalışmalar Başladı

  10 Milyar Dolar gibi önemli bir yatırımın 2028 yılına kadar yapılacağını Uraloğlu duyurdu. Mevcut geniş bant abone sayısının 112 milyona, mevcut bulunan mobil aboneleri ise 102 milyona ulaştırma hedefinin bulunduğunu, TÜRKSAT 6A 224 yılı itibariyle fırlatılacağını, internet hizmetini 100 megabit saniyeye çıkarma hedeflerinde kararlı olduklarını, 5G teknolojisinde 2028 yılı itibariyle ülkemizdeki herkesin geçeceği konularına Bakan Uraloğlu önemle değindi.

  Araç Sayısı 2 Katından Fazla Olacak

  2020-2050 yılları arasında ulaşıma olan talebin yoğun bir şekilde artmasını beklediklerini belirten Bakan şuanda bulunan 26,5 milyon olan araç sayısının 2050 yılında yaklaşık olarak 55 milyon olmasının beklendiğini belirtti.

  Daha Fazla Demiryolu

  Demiryolunun önemine değinen Bakan Uraloğlu ülkemizdeki hat uzunluklarının nereden nereye geldiğini de kısaca özetledi. Gelinen noktanın da yeterli olmadığını ve kısa zaman içerisinde mevcut bulunan hat uzunluğunun süratle artırılacağının altını çizdi.

  Erzincan Haber