Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

65 yaş üstü vatandaşlar dikkat! İkinci bir karara kadar TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu

Yayınlanma:
ABONE OL
65 yaş üstü vatandaşlar dikkat! İkinci bir karara kadar TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu

65 yaş üstü vatandaşlar dikkat! İkinci bir karara kadar TAMAMEN ÜCRETSİZ oldu – Gelen zamlar sabit gelirli vatandaşların sırtındaki geçim derdini her geçen gün biraz daha ağırlaştırırken özellikle de pek çoğu tek maaşla geçim savaşı veren 65 yaş üstü vatandaşlar zorlanmaya başlanmıştı. 65 yaş üstüne yeni destekler peş peşe açıklanırken bu kararlardan biri daha hayata geçirildi.

Son dönemde brent petrol fiyatı ve dolar kurunda yaşanan yükseliş sonrasında akaryakıt fiyatlarına peş peşe rekor zamlar gelmiş, fiyatlarda yaşanan yükseliş bir kere daha toplu taşıma ücretlerini gündeme taşımıştı. Özellikle de büyükşehirlerde toplu taşıma ücretlerine zam talepleri seçim sonrasında daha yüksek sesle dillendirilirken 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım için de benzer talepler bir kere daha gündeme getirilmiş, saat kısıtlaması ya da yeni ücret tarifesinin belirlenmesi istenmişti.

65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM SON DAKİKA! 2024 KARARI NE OLDU, ÜCRETSİZ ULAŞIM KALKTI MI, İPTAL Mİ?

Akaryakıt fiyatlarına gelen rekor zamlar sonrasında toplu taşıma araçlarında yeni zam söylentileri ayyuka çıkarken özel otobüs sahipleri artık zararın karşılanamaz boyutlara ulaştığın ıbelirterek bir kere daha 65 yaş ücretsiz ulaşımı gündeme taşımıştı. 65 yaş üstü ulaşımda yeni fiyat tarifesi isteyen otobüs sahipleri 65 yaşa özel ayrı bir fiyatlandırmaya gidilebileceğini ya da ücretsiz ulaşım için özel halk otobüsleri için ulaşımın boş olduğu tenha saatlerin belirlenerek saat sınırlandırması getirilmesini talep etmişlerdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı süreçte bir kere daha devreye girdi ve sübvansiyon kararı alarak 65 yaş ücretsiz ulaşımın ikinci bir karara kadar tamamen ücretsiz olarak sürdürülmesi kararı aldı. Böylelikle 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşım hakları korunmuş oldu…

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com