Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlik Programı Gerçekleştirildi

Yayınlanma:
ABONE OL
5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlik Programı Gerçekleştirildi

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda farklı etkinlikler düzenlenerek günün anlamına dikkat çekildi.

Erzincan  Valiliği  ile Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü iş birliğiyle program düzenlendi.
Ekşisu Mesire Alanında   gerçekleştirilen programa Erzincan Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, Erzincan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Selçuk Aydın, Erzincan İl Millî Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, kurum müdürleri öğrenciler katıldı.

Ekşisu Mesire Alanında   gerçekleştirilen etkinliklerde depremden etkilenen tüm vatandaşlar adına ve anısına saygı çelengi bırakılması ile başlarken ardından  Temiz Deniz Temiz Dünya temalı çevre etkinliği programı şiir okunması, atık malzemelerden tasarlanan giysi defilesi, ödül töreni, sergi ve çevre temizliği etkinliği ile devam etti.

Çevre, Şehircilik  ve İklim Değişikliği İl Müdürü Selçuk Aydın, burada yaptığı 
konuşmada: ‘Her yıl dünyada kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Gününün bulunduğu haftanın Ülkemizde Türkiye Çevre Haftası olarak kutlanılıyor.

Erzincan’da  5-9 Haziran tarihlerinde çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor.Kendini koruma gücünden yoksun olan doğa ve çevreye karşı birey olarak hepimizin sorumlulukları vardır. Sağlıklı bir yaşam sürdürülmesi ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkündür. Bunu sağlayacak olan da insanın kendisidir. Bu aynı zamanda anayasal bir zorunluluktur. Anayasamızın 56. Maddesinde ; ‘’ Herkes sağlıklı ve dengeli çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşın ödevidir’’ denmektedir.    Sağlıklı nesiller, sağlıklı ve temiz bir çevrede yetişir. Bunun içindir ki doğayı seven, hayvan ve bitkileri koruyan, çevresini güzelleştirmek için çaba sarf eden, yaptığı tüm işlerde çevreye karşı duyarlı ve bilinçli bir toplum oluşturmak zorundayız’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com