Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

32°/ 19°

Pazar

31°/ 19°

Pazartesi

30°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

40 Hadis ezberleme yarışması yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
40 Hadis ezberleme yarışması yapıldı

Mevlid-i Nevi Haftası etkinlikleri kapsamında Demirkent TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencilerinin Katılımıyla “40 Hadis Ezberleme Yarışması” düzenledi.
Etkinlik hakkında bir veren Demirkent TOKİ Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Nuran Sağırlı, İslam’ın temel kaynaklarından olan hadis ve sünnetin önemini kavratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Nuran Sağırlı, Öğrencilerin hadis metinlerini okuyup anlayarak ahlaki değerler kazanmalarını  sosyal bilgi beceri ve yeteneklerini geliştirerek özgüvenlerini arttırmalarını hedeflediklerini sözlerine ekledi. 
Kuba Mescidinde düzenlenen yarışmada İlkokullarda birinci Zeynep Efe Polat, ikinci Zeynep Nurefşan Yılmaz,  üçüncü ise  Zeynep Naza Kökosmanlı oldu.
Ortaokullarda ise Gözdenur Polat birinci, Meryem Karadağ ikinci, Emrullah Yolci ise üçüncü oldu.
Yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllerini veren Demirkent TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Sağsöz, “Öğrencilerimizin yarışmaya katılmış olması, bizleri çok sevindirdi. Esasında her bir öğrencimiz yarışmaya katılma cesaretini göstererek bizim gönlümüzde birinci oldu. Bu vesileyle öğrencilerimizi bu yarışmaya hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimizi ve yarışmayı düzenleyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Nuran Sağırlı’ya  ayrıca velilerimize canı gönülden tebrik ediyorum. Mevla bizlere de yavrularımıza da Sevgili Peygamberimizi kendisine örnek alarak bir hayat sürmeyi hepimize kolaylaştırsın.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com