Erzincan Medya
19° Erzincan

Erzincan

19°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

33 Şehidimizin Yüreklerdeki Acısı Hala Benliğimizi Yakmaktadır

Yayınlanma:
ABONE OL
33 Şehidimizin Yüreklerdeki Acısı Hala Benliğimizi Yakmaktadır

AK Parti 26. Dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, “Başbağlar katliamının 29’ncü yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, saldırının üzerinden yıllar geçse de 33 şehidimizin yüreklerdeki acısı her geçen gün biraz daha benliğimizi yakmaktadır” dedi.

Karakelle mesajında, “Güzel Anadolumuzun cennet Köşesi Başbağlar Köyümüze, gözü dönmüş canilerce yapılan menfur saldırının üzerinden tam 29 yıl geçti. Bu saldırının üzerinden yıllar geçse de 33 şehidimizin yüreklerdeki acısı her geçen gün biraz daha benliğimizi yakmaktadır.

Geçen yıllara rağmen acılar tazedir. Yüreklerdeki sızı dinmemiştir. Yaptıkları katliamlarla Adil Hocayı susturanlar , camiyi ve okulu yakan gözü dönmüş caniler, Başbağlarımızda ezanın susmadığını , Ay Yıldızlı Bayrağın inmediğini, ilelebet te inmeyeceğini elbette görmüşlerdir. Anadolumuzun bağrında kurtuluş mücadelesi vermiş, et ile tırnak gibi birleşmiş, milletimizin zenginliği olan küçük farklılıklarımızı, bölüp parçalama adına kullanmak isteyen art niyetli, provakatif zihniyetler asla başarıya ulaşamayacaklardır. Zira dünyanın hiçbir yerinde , hiçbir fikir ve ideal, terörle, şiddetle, sonuca ulaşamamıştır.

780.000 km2 vatan topraklarında yaşayan 85 milyon insanımız , Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sunnisiyle, tek yürek olarak nasıl kurtuluş destanını gerçekleştirdiyse, nasıl FETÖ darbesini sonuçsuz bıraktıysa ve nasıl Türkiye Cumhuriyetini kurduysa, O’nu ilelebet yaşatmasını da bilir.

TERÖR VE TERÖRİSTİN AMAÇLARINA ULAŞMALARI ÖNLENMELİDİR

Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da yedi düveli dize getiren atalarımız, bu topraklarda koyun koyuna yatarken , bizlere emanet edilen vatanın her karışında birlik ve beraberlik nidaları yükselmeli, terör ve teröristin amaçlarına ulaşmaları önlenmelidir. Unutmayalım ki Milletimiz de bu sevda , Devletimizde her bölücülüğe ve darbeci zihniyete karşı verilecek yüksek bir mücadele azmi ve gücü vardır. Teröre verdiğimiz en sağduyulu cevap, nereden gelirse gelsin, ne adına olursa olsun, hangi ideolojik mülahazaya dayanılırsa dayandırılsın , terör karşısında birlik ve dayanışmamızı güçlendirmek, şiddete asla pirim vermeyeceğimizi göstermektedir.

KANDİLİN SONU GELMEKTEDİR

Özellikle hemen hemen üç yıldır Diyarbakır annelerinin ve güvenlik güçlerimizin bu konuda verdiği büyük mücadele sonucunda terörün kökü kazınacaktır. Gerek yurt içinde gerek Suriye’nin Kuzeyinde ve gerekse Kuzey Irak’taki terör yuvaları teröristlerin ve onların destekçilerinin başlarına yıkılırken kandilin de sonu gelmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle bir gece ansızın kandil de terör odaklarının başına yıkılacaktır. Bu nedenle Terör nereden gelirse gelsin, kime hangi yöreye saldırırsa saldırsın, insanlığın düşmanı olması nedeniyle, şiddetle kınıyor ve telin ediyoruz.

DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM

Sivası, Başbağlardan, Başbağları ,Maraştan , Maraş’ı Çorumdan hiçbirini biribirinden ayırt etmeden bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Zira buralarda katledilenlerin her biri bu vatanın evlatlarıdır. Kesinlikle biri diğerinden daha acı ve daha vahim değildir. Bunlardan her hangi birini ön plana çıkarmaya çalışanları vicdan muhasebesi yapmaya, bu konularda daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

29 yıl önce ebediyete uğurladığımız Başbağlardaki şehitlerimize , terör kurbanı şehitlerimize ve Milli İrade için Hakka yürüyen tüm şehitlerimize rahmetler diliyoruz. Şehitlerimizin yakınları başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize ve Yüce Milletimize bir kez daha başsağlığı diliyoruz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com