Erzincan Medya
15° Erzincan

Erzincan

15°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sıcak Hava Balonları Erzincan Semalarında Uçtu

Yayınlanma:
ABONE OL
Sıcak Hava Balonları Erzincan Semalarında Uçtu

ErzinCANFest 2022 etkinlikleri kapsamında düzenlenen sıcak hava balonlarının test uçuşu sabah saatlerinde kent merkezinde gerçekleşti. Vali Mehmet Makas’ın katıldığı test uçuşunda Erzincan semalarında renkli görüntüler oluştu

Sabah saatlerinde kent merkezindeki üç ayrı noktadan kalkan sıcak hava balonları test uçuşu yaptı. Vali Mehmet Makas, Eşi Elif Makas ile uçuş öncesi hazırlıkları inceleyerek, balon pilotlarından bilgiler aldı.

Hazırlıkların ardından Erzincan Valiliği önündeki uçuşa katılan Vali Makas içinde bulunduğu sıcak hava balonu gökyüzü ile buluştu. Yaklaşık 25 metre yükseklikten kent merkezini izleyen Vali makas, inişin ardından yaptığı açıklamada ErzinCANFest 2022 etkinliklerinin vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördüğünü belirterek; “Festival kapsamında vatandaşlarımızın sıcak hava balonlarını yakından görmelerini ve bu keyfi yaşamalarını amaçlayarak, gün içerisinde uçuşlar düzenleyeceğiz. Sabah saatlerinde test için havalanan balonlar rengarenk bir görüntü oluşturdu. Hava şartlarına bağlı olarak Ekşisu’da uçuşlar devam edecek” diye konuştu.

Vali Mehmet Makas, ayrıca festivalin son gününde Ekşisu’da etkinliklerin devam ettiğini de ifade ederek; “Balon uçuşunun yanı sıra Uçurtma festivali, Colorfest etkinliklerimiz olacak, akşam da yine Cumhuriyet Meydanı’da düzenlenecek konserde Ünlü Sanatçı Murat Dalkılıç sevilen şarkıları ile vatandaşlarımızla buluşacak. Etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com