Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi ABD öğrencilerinin hazırlamış oldukları eserlerden oluşan “2024 Mezunları Resim Sergisi” ziyarete açıldı.
Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleşen sergi açılışına Üniversite Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. M. Cihat Özgenel, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Dr .Erdem Yavuz, Doç. Dr. Alper Kaşkaya, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Taşkesen, Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Yapımcı ve Yönetmen Muhammed Kösen, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim İş Eğitimi ABD öğretim elemanları, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Kurdele kesiminin ardından sergiyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Üniversite üst yönetimi çalışmaların büyük bir özveri ve emeğin ürünü olduğunu dile getirerek, emeği geçen öğrencileri tebrik ettiler.
Sergi hakkında bilgi veren Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Orhan Taşkesen; mezun ettiğimiz öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen sergide öğrencilerimiz dört yıl boyunca aldıkları eğitim, bilgi ve tecrübeleri ile çalışmalarını hazırladılar. Sergimize katılımları dolayısıyla tüm mezunlarımıza teşekkürlerimizi sunar, sanatla hep bir araya gelmeyi temenni ederiz” dedi.
Resim Bölümü 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından hazırlanılan sergide 70 eser ve 4 video art çalışması yer aldı.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler