Erzincan Medya
31° Erzincan

Erzincan

31°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

2023 yılı 2’nci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
2023 yılı 2’nci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

2023 yılı 2’nci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mehmet  Makas başkanlığında gerçekleştirildi.

Erzincan Valisi Mehmet  Makas başkanlığında AFAD Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Erzincan  Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı İkram Çamur, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcısı Ömer Özbay, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kurum ve kuruluşların bölge temsilcileri ve il müdürleri katıldı.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Makas, Erzincan’ın her yönden kalkınması ve gelişmesi, hemşehrilerimizin refahı için 2022 yılında yapılan ve 2023 yılında yapılacak olan çalışmalar nedeniyle yatırımcı kurumların il ve bölge temsilcilerine teşekkür etti. 

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen Vali Makas, “Bu Millet büyük bir Millet. Devlet Millet iş birliği ile inşallah bu yarayı da en kısa sürede saracaktır. Depremin ilk anından itibaren Erzincan olarak saha da hizmet verdik. Yaraları sarma bağlamında Can Erzincan’ımız 7’den 77’sine büyük bir gayret sarf etti ve halen de gayret sarf etmeye de devam ediyor. İlimizden deprem bölgesine 500 tıra yakın yardım gönderildi. Bu desteklerden dolayı Erzincanlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu yardımlara ve desteğe devam edeceğiz.” dedi 

Yapılan konuşmanın ardından, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Engin Ustaoğlu tarafından Erzincan’da ki  yatırımlara ait sunum yapılarak, veriler salonda bulunan katılımcılar ile paylaşıldı.

Daha sonra, yatırımcı kuruluşların yöneticileri tarafından Erzincan genelinde yürütülen çalışma ve projeler hakkında sunum eşliğinde bilgiler verilerek, koordinasyonu gerektiren konularda ilgili birim yöneticileri ile fikir alışverişinde bulunuldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com