Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Salı

23°/ 13°

Çarşamba

26°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 17°

Cumartesi

28°/ 16°

Pazar

26°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

2 Milyon TL konut kredisi Garanti BBVA taksit maliyet tablosu!

Yayınlanma:
ABONE OL
2 Milyon TL konut kredisi Garanti BBVA taksit maliyet tablosu!

Konut kredisi çekmek için Garanti BBVA’yı tercih edenlerin karşılaşacakları yeni maliyetler merak konusu oldu. Garanti BBVA 2 Milyon TL konut kredisini kaç TL taksitle veriyor? Konut satın almak isteyenlerin en büyük sorunları haline gelen konut kredisi maliyetleri insanları oldukça zorlamaya başladı.

Artan kredi maliyetlerinden dolayı ipotekli konut satışları da dip seviyeleri gördü. İnsanlar konut kredisi çekmek için karar aldıklarında kredi maliyetlerini banka banka araştırdıktan sonra kendi bütçeleri ile karşılaştırma yaparak karar verebiliyorlar. Konut kredisinde uygun maliyet politikasını uygulayan Garanti BBVA’nın kredi maliyetlerinde son durum nedir?

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASI!

Konut kredisi kampanyası ile dikkat çekmeyi başaran nadir bankalardan birisi olan Garanti BBVA’nın kredi maliyetleri oldukça heyecan verici seviyelerde bulunuyor. Konut kredisi faizlerinde kitlesel bir yüksek eğilim bulunuyor. Kamu bnakaları dahil olmak üzere bankalarda konut kredisi faizleri yüzde 4 seviyelerinin ya altında ya da üzerinde bulunuyor. Bu da konut kredisinde çok büyük bir maliyetin ortaya çıkmasına neden oluyor. Konut kredisi faizlerinde yükselişlerin dönemsel olmadıkları artık biliniyor. Kredi faizlerinde kısa sürede bir normalleşme olmayacağı ekonomik veriler dikkate alındığında çok net bir şekilde görülüyor.

Bundan dolayı da konut kredisi maliyetleri şu andaki ortalamalara göre değerlendirilmesi gerekiyor. Bu da yapılınca Garanti BBVA’nın konut kredisi faizinin oldukça uygun olduğu görülüyor. Garanti BBVA müşterileri aylık yüzde 2,90 oranında faiz ile konut kredisi çekebiliyorlar. Bu da en düşük maliyetli konut kredisi kampanyalarından birisi oluyor. Bu kampanya kapsamında müşteriler konut kredisini kullandıklarında diğer bankalara kıyasla çok daha düşük maliyetlerle karşılaşıyorlar. Konut fiyatlarının yükselmeye devam etmesi ise Garanti BBVA’nın konut kredisini kullanmanın mantıklı olabileceği düşüncesini ön plana çıkarıyor. Garanti BBVA müşterileri 120 aya kadar vade ile konut kredisi çekebiliyorlar. Ayrıca müşteriler konut kredisi çektiklerinde Garanti BBVA lehine satın alacakları konutlarda ipotek tesis ediyorlar. Böylece banka müşterilerden kefil ve ek teminat gibi ekstra taleplerde bulunmuyor.

2 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Konut kredisi çekmek için Garanti BBVA’nın tercih edilmesi halinde kredi maliyetleri açıklandı. 120 ay vadeli 2 Milyon TL konut kredisi için bu bankaya aylık 59.940 TL kredi taksiti ödeniyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 7,2 milyon TL’yi bulabiliyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com