Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  184 umreci yurda döndü

  Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile 15 günlük servisli sömestr umre turuyla kutsal topraklara giden 184 umreci yurda döndü.

  Diyanet İşleri Başkanlığı umre

  Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile 15 günlük servisli sömestr umre turuyla kutsal topraklara giden 184 umreci yurda döndü.
  Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile Erzincan’dan yarıyıl tatili umre vazifesine giden 184 kişi dönüş yaptı. 15 gün boyunca kutsal topraklarda Umre vazifesini yerine getiren vatandaşlar Erzincan havaalanında yakınları tarafından dualarla karşılandı.
  Karşılama esnasında duygusal anların yaşandığı karşılamada vatandaşlar yakınlarına kavuşmanın sevincini yaşadılar. Umre ‘ye giderek hayallerinin gerçek olduğunu belirten vatandaşlar herkesin Umre ‘ye ve mümkünse Hac ’a gitmesi gerektiğini söylediler.
  Umre ziyaretlerini tamamlayarak Memleketlerine dönen Umreciler bir yandan döndükleri için mutluluklarını ifade ederken Kutsal topraklarda yaşadıkları duygu dolu anları yakınları ile paylaştılar.
  Umre veya Hac vazifesinin erken yaşta yapılmasının önemine vurgu yapan Umreci vatandaşlar, “Umremiz çok güzel geçti. Allah’a şükürler olsun çok güzel bir umre yolculuğu geçirdik. Görevlilerde bizlerle çok iyi ilgilendiler. Bizlerde ibadetlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Allah herkese o kutsal yerleri görmeyi, Hac ya da Umreyi nasip etsin” dedi.

  Erzincan Haber