Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

18 Nisan 23:59’a kadar herkes diken üstünde! BÜYÜK FELAKET kapıda tedbir almayan bin pişman olacak

Yayınlanma:
ABONE OL
18 Nisan 23:59’a kadar herkes diken üstünde! BÜYÜK FELAKET kapıda tedbir almayan bin pişman olacak

18 Nisan 23:59’a kadar herkes diken üstünde! BÜYÜK FELAKET kapıda tedbir almayan bin pişman olacak – Türkiye’de peş peşe yeni doğal afetler ve felaketler yaşanmaya devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yeni bir son dakika uyarısı yapıldı. Yapılan açıklama sonrasında belirlenen bölgelerde yaşayan kişilerin tedbir almaları istendi.

Küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenen ülkelerin başında yer alan Türkiye 2023 yılında en sıcak yazı yaşamış, kavurucu sıcakların etkisi ile pek çok şehirde sıcaklık rekoru kırılmıştı. Son derece sert geçmesi bekleyen kış mevsiminde beklenen yoğun kar yağışı özellikle de batı bölgelerde yaşanmazken en sıcak kış mevsimi geride kalmıştı. Uzmanlar önümüzdeki yaz mevsimi için yine sıcaklık uyarısı yapmaya başlarken Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni bir uyarıda bulundu.

METEOROLOJİK UYARI SON DAKİKA! MGM’DEN SON DAKİKA UYARISI HANGİ İLLERE UYARI YAPILDI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yapılan son dakika açıklamasında “Doğu Kesimlerde Beklenen Kar Erimeleri ve Çığ Tehlikesine Dikkat!” denilerek yeni uyarıda bulunuldu. 18 Nisan 23:59’a kadar yapılan uyarıda “Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır.” denilerek bu bölgelerde yaşayan kişilere uyarı yapıldı.

Heyelan ve çığ tehlikesi uyarısı yapılırken hem vatandaşların hem de yerel yönetimlerin konu hakkında dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Perşembe günü itibari ile Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgası etkisi altına girerken Cuma günü ise yağış pek çok ilde etkili olacak. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek….

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com