Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  100’üncü yıl bayrak yürüyüşüne binlerce kişi katıldı

  Erzincan Valiliği tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde ‘Yüzüncü Yıl Bayrak Yürüyüşü’ düzenlendi.

  Erzincan Valiliği tarafından Cumhuriyet'in

  Erzincan Valiliği tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde ‘Yüzüncü Yıl Bayrak Yürüyüşü’ düzenlendi.

  100 metre uzunluğundaki 6 adet Türk Bayrağı’nın açıldığı yürüyüş, Gazi Tümgeneral Davut Ala Caddesi’nde başladı. Erzincan Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe Vali Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cem Kamil Sağcan, il protokolü siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri, gaziler, sporcular ve binlerce vatandaş katıldı. Güzergah boyunca hem esnaf hem de mahalle sakinlerinin büyük coşkuyla eşlik ettiği yürüyüş, unutulmaz anlara sahne oldu. 
  Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından mehter gösterisi ve ordu bandosunun konseri ile devam eden ‘Yüzüncü Yıl Bayrak Yürüyüşü’ saygı duruşunda bulunulmasının ardından hep birlikte okunan İstiklal Marşı ile sona erdi. 
  Vali Hamza Aydoğdu; yürüyüşe katılan tüm Erzincanlılara teşekkür ederek, “600 metre uzunluğundaki şanlı bayrağımızı protokolümüzle, gazilerimizle, öğrencilerimizle ve yediden yetmişe binlerce hemşehrimizle birlikte büyük bir coşku ve gururla taşıdık. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.” dedi

  Erzincan Haber