Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

1 Milyon TL konut kredisinin aylık taksiti ne kadar? Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi maliyet tabloları!

Yayınlanma:
ABONE OL
1 Milyon TL konut kredisinin aylık taksiti ne kadar? Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi maliyet tabloları!

1 Milyon TL konut kredisinin aylık taksiti ne kadar? Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi maliyet tabloları! – Türkiye’de konut piyasasında önemli gelişmeler yaşanmaya başlandı. Ev satışlarında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Yüksek fiyatlardan dolayı insanlar sıfır konutların yanına dahi yaklaşamıyorlar. İkinci el konutlar ise bir miktar daha uygun fiyatlı oluyor. Bundan dolayı taleplerin bir kısmı ikinci el konut piyasasına kaydı. Konut kredisi desteği de alınarak ikinci el konutlar satın alınıyor.

Konut ihtiyacı olanlar fiyatların yükseleceğine dair büyük bir endişe duydukları için bir an önce konut sahibi olmak istiyorlar. Bundan dolayı da konut kredileri büyük bir talep görüyor. Ancak konut kredisi kullanırken en uygun maliyet araştırılıyor ve ondan sonra harekete geçiliyor. Konut kredisi olarak çekilecek tutar da çok fazla yüksek olmuyor. İnsanlar taksitleri ödeyemeyecekleri gerekçesi ile en fazla 1 Milyon TL tutarında konut kredisi kullanmak istiyorlar.

KONUT KREDİSİ ÇEKMENİN KOŞULLARI NELER?

Konut kredisi çekmek için bankalara başvuru yapanlar bazı kurallar ile karşılaşıyorlar. Öncelikle bu krediler en fazla 120 ay vade ile veriliyor. Bu vade süresi uzatılamıyor. BDDK’nın belirlemiş olduğu bu süre aynı şekilde uygulanıyor.

Konut kredisi çekilmesi durumunda bankalar kredilerini garantiye almak istiyorlar. Bunun için de müşterinin kredi çekerek satın alacağı konut üzerinde banka lehine ipotek konuluyor. Bu ipotek konut kredisi borcu bitene kadar kaldırılmıyor. Kredi borcu bitene kadar da bankadan habersiz konut satılamıyor. Eğer bankaya kredi borcunun taksitleri ödenmezse yasal işlem sonucunda konut banka mülkiyetine geçerek kredi kapatılıyor.

GARANTİ BBVA 1 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA’nın konut kredisi aylık faizi yüzde 3,63 olarak açıklandı. 120 ay vadeli 1 Milyon TL konut kredisi için bu bankada aylık taksit 36.810 TL olarak hesaplanıyor.

YAPI KREDİ 1 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Yapı Kredi Bankası aylık yüzde 3,55 oranında faiz ile konut kredisi kullandırıyor. 120 ay vadeli 1 Milyon TL konut kredisi için bu bankaya 36.048 TL kredi taksiti ödeniyor.

AKBANK 1 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Akbank müşterileri aylık yüzde 2,94 oranında faiz ile konut kredisi çekebiliyorlar. 120 ay vadeli 1 Milyon TL konut kredisinin aylık taksitinin bu bankada 30.337 TL olduğu bildirildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com