2022 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında (YKS) Sayısal Türkiye 112.'si olarak Erzincan'ı gururlandıran şampiyon öğrenci Burak Emre Gündüz ve velisi Önder Gündüz İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün'ü makamında ziyaret ettiler.

Aldığı başarılı sonuçlarla Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesine derece ile giren Burak Emre Gündüz: "Erzincan YKS sınavında olsun, LGS sınavında olsun adını başarılarla duyurmuş, eğitimde marka olmuş bir şehrimiz. Bu durum benim sınava hazırlanma sürecimde de işimi kolaylaştırdı, bize bu imkân ve olanakları sağladıkları için  İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün'ün şahsında başarımda emeği geçen öğretmenlerime, okul yöneticilerime teşekkürlerimi iletiyorum." dedi.

Burak Emre Gündüz'ü sınava hazırlık maratonunda yalnız bırakmayan başta ailesi, öğretmenleri, okul idarecileri ve Erzincan eğitim ekosistemini omuzlayan, destek olan eğitim camiasına teşekkür eden İl Milli Eğitim müdürü Gün, Burak ve Erzincan'ımızdan  başarıları ile söz ettiren tüm öğrencilerimiz ile gurur duyduğunu belirtti.