Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi  2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle  akademik açılış töreni ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Akademik Bilim, Sanat ve Spor ödül törenine katılan Yıldırım, gençlerle de bir araya geldi. Türkiye’nin Aksakalı Gençlerle Buluşuyor programı kapsamında adını taşıyan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nde okuyan gençlerle bir araya gelen Yıldırım, üniversite yıllarından , iş hayatına, siyaset ve günlük hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu. 

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi kütüphanesinde düzenlenen ve moderatörlüğünü Kübra Pamukçuoğlu’nun yaptığı Türkiye’nin Aksakalı Gençlerle Buluşuyor programına EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, üniversite üst yönetimi, akademisyenler, kurum müdürleri, ve öğrenciler katıldı.

Aşevi’nde incelemelerde bulunuldu Aşevi’nde incelemelerde bulunuldu

Son Başbakan Yıldırım, öğrencilerin hayatlarına dair önemli açıklamalarda bulunarak Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerin özellikle Filistin’de uygulanan şiddet, deprem, kredi yurtları, eğitim ile ilgili sorulara cevap verdi. Yıldırım  aynı zamanda öğrencilerin sorunlarının çözümü noktasında da talimat verdi.