Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yerli Kiraz Tezgâhlarda

Yayınlanma:
ABONE OL
Yerli Kiraz Tezgâhlarda

Erzincan merkez ile çevre ilçe ve köylerinde hasadına başlanan yerli kiraz, Erzincan’daki Pazar ve marketlerde yerini almaya başladı. Yerli kiraza ilginin büyük olduğunu söyleyen satıcı Ayhan Önel Şuan 20 ile 25 TL arasında satıyoruz dedi.

İlkbahar ve yaz mevsiminin erik ve çilek ile en çok tercih edilen ve tüketilen meyvelerin de arasında olan kiraz, tezgâhlarda 20 ila 25TL arasında satılmaya başlandı.

Kiraz satışı yapan Ayhan Önel, kirazın şuan için tezgâhın pahalı ürünlerinden biri olduğunu ancak ilerleyen günlerde hasadının artmasıyla fiyatının düşeceğini söyledi. Önel, “Yılın ilk yerli kirazı tezgâhlarımızda yerini aldı. Şimdilik yeni çıktığı için fiyatı cep yakıyor. Biz de zaten bu yüzden yarımşar kiloluk hazır paket seçeneği de yapıyoruz. Kilogram fiyatı 20 ile 25 lira.

Yerli kiraz satışı yapan Önel, Şuanda yeni çıkması ve ilk ürün olmasından ötürü kirazlarımız biraz pahalı gibi görünse de 10 gün içinde tıpkı erik ve kayısı veya elma gibi normal fiyat seviyesine inecektir.” şeklinde konuştu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler