Teknolojinin ve imkânların giderek gelişmesiyle birlikte birçok yeni imkânlar da ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan biri de kalıcı renklendirme olarak da bilinen dudaklara renk verme işlemidir. Özellikle de kendiliğinden solgun rengi olan ve canlı görünmeyen dudaklara sahip olan kişiler sık sık bu yöntemi tercih ediyor. Bu sayede renklendirilmiş dudaklar daha canlı ve renkli görünüyor. Bu işlemin yapıldığı birçok güzellik merkezi bulunuyor. Buralardan güvenilir olanları tercih ederek başarılı bir dudak renklendirme hizmeti alabilirsiniz.

Solgun görünen, canlı olmayan, kuru ve çevre hattı kaybolmuş olan dudakların kurtarıcısı olarak ortaya çıkan bu işlem, oldukça fazla tercih edilmektedir. Tek kullanıma sahip olan mikro iğneler yardımıyla dudağın en üst tabakasının altına seçilen renk pigmentinin uygulanması işlemidir. Uygulamaya başlamadan önce ilgili bölge anestezi yardımıyla uyuşturulur. İsteyen herkes bu işlemi yaptırabilir. Ancak genel olarak tercih edenler, dudaklarını büyük göstermek isteyenler, solgun dudaklara canlılık katmak isteyenler, düzensiz dudak çevresinin toparlanmasını isteyenler tercih edebilir.

Ne Kadar Süre Kalıcı?

Dudak renklendirme işlemi genel olarak iki seansta tamamlanan bir işlemdir. Ortalama olarak 2 yıl kalıcılığı vardır. İki yıl sonra dilerseniz yeniletebilirsiniz. Aynı zamanda renk pigmentini de kendi istediğiniz gibi tercih ederek beğendiğiniz dudak görünümüne kavuşabilirsiniz.

Çay ve Kahve, Suyun Yerini Tutar Mı? Çay ve Kahve, Suyun Yerini Tutar Mı?

Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak renklendirme işleminden önce uçuk önleyici kremleri kullanmaya başlamanızda fayda olacaktır. İşlem sonrasında aşırı sıcak ve soğuk tüketmemeye bir süre dikkat edilmesi lazım. Havuz ve deniz gibi yerlere girmemek mikrop kapma riskini önlemek açısından önemlidir. Dudakların özellikle ilk 10 gün düzenli nemlendirilmesi, kuru bırakılmaması ve uçuk kreminin kullanılmaya devam edilmesi gerekir.

Dudak Renklendirmenin Avantajları Nelerdir?

Dudak renklendirme işlemi son derece avantaj sağlar. Çoğu zaman ruj ya da renklendiriciye ihtiyaç duymaya gerek kalmaz. Yalnızca parlatıcı dudaklarınızı ön plana çıkarmak için yeterli olur. Özellikle kalıcı olması, günün her anında bakımlı ve kendinize güvenen bir görüntüye de sahip olmuş olursunuz. Dudak renklendirmenin bilinen herhangi bir dezavantajı bulunmamaktadır. Güvenilir yerlerde yaptırdığınız sürece herhangi bir yan etki görmezsiniz. Ancak eğer hassas bir yapıya sahipseniz ve alerjileriniz varsa tedbirli olmanız ve gerekirse öncesinden bir test yaptırmanız daha doğru olacaktır.