Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yeni seçim müjdesi! 0.49 konut 0.59 taşıt 0.77 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi seferberliği

Yayınlanma:
ABONE OL
Yeni seçim müjdesi! 0.49 konut 0.59 taşıt 0.77 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi seferberliği

Yeni seçim müjdesi! 0.49 konut 0.59 taşıt 0.77 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi seferberliği – Seçime sayılı günler kala oy oranlarını arttırma derdine düşen partiler vaat üstüne vaat açıklamaya devam ederken AK Parti’de bu vaat yarışına katılmıştı. Seçim öncesi vatandaşın cebini rahatlatmak için seçime sayılı günler kala yeni kredi kampanyası açıkanacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Ekonomi yönetiminin alacağı karar yakından takip edilirken Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden verileceği iddia edilen kredi paketi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kredi çekmek istiyorum diyen kişileri sevindirecek olan kredi kampanyası bayram öncesine yetişirse başvuruya açılacak. Yetişmediği takdirde ise seçim öncesi kampanya açıklanacak ve başvurular Nisan ayı sonunda alınmaya başlanacak. Ancak kredi paketinin Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından onaylanması bekleniyor.

YENİ DESTEK KREDİSİ PAKETİNDE BAŞVURU EKRANI AÇILACAK MI?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından pandemi döneminde verilen ucuzk kredi paketi bir kere daha seçim vaadi olarak gündeme getirildi. Finans kulislerinde çalkalanan bilgilere göre seçim öncesi vatandaşın bütçesini rahatlatmak için bir kere daha ucuz kredi musluğu devreye sokulacak. Kredi paketinden yararlanmak istiyorum diyen kişiler başvurularını ilgili bankaya yapacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı onayına sunulan seçim vaadi buradan geçirildiği takdirde hemen duyurulacak ancak başvrular seçimden sonrasına bırakılacak. Kredi paketinde uygulanacak olan faiz oranları seçilecek olan pakete göre belirlenecek. Örneğin konut kredisi paketinde aylık faiz oranı 0,49 olarak uygulanırken taşıt kredisi paketinde yüzde 0,59 olarak uygulanacak. İhtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 0,77 olacak. Ancak ihtiyaç kredisi paketinde paranın dolar ve altına akmasını engellemek adına faturalı ihtiyaç kredisi verilmesi gündeme gelebilecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com