Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yeni nesil lastiklerle SUV’lar daha güçlü

Yayınlanma:
ABONE OL
Yeni nesil lastiklerle SUV’lar daha güçlü

Türkiye lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli lider markası Petlas, SUV araçlar için özel olarak tasarladığı SUVMASTER’ı sürücülerin beğenisine sundu. Kuru ve ıslak zeminlerde yol tutuşunu arttırmak için tasarlanan SUVMASTER; yeni nesil kauçuk teknolojileri ve V şeklindeki desen tasarımı sayesinde karlı zeminlerde yüksek viraj ve fren performansı sağlıyor. Petlas’ın 4 mevsim güvenli sürüş deneyimi sunan yeni nesil lastiği, yüksek çekiş gücüyle de fark yaratıyor.

Türkiye lastik sektöründe birçok ilkin öncüsü olan ve uluslararası pazarlarda şu ana kadar 118 ülkede satışı gerçekleşen Petlas markası, dört mevsim boyunca her tür yol koşulunda emniyet ve yüksek performanstan ödün vermeden seyahat etmek isteyen sürücüler için yeni nesil bir lastik tasarladı. Türkiye’de PETLAS bünyesinde geliştirilen ve Finlandiya’da başarılı kış test sonuçları alan SUVMASTER, yeni nesil kauçuk teknolojilerini bir araya getirerek ıslak, kuru ve karlı zeminlerde üstün performans sağlıyor.

Etkin yol tutuşu ile yüksek fren performansı bir arada

Özellikle kışların çok sert geçmediği bölgelerde, tüm sene boyunca, her türlü hava ve yol koşulunda kullanılmak üzere tasarlanmış olan 3PMSF (Üç Tepeli Kar Tanesi) işareti taşıyan yeni nesil 4 mevsim lastiklerle, Petlas sürücülere konfor ve güvenliği bir arada sunuyor.

SUV araçlar için özel olarak geliştirilen hem kış hem de yaz aylarında etkin yol tutuş, fren ve viraj performansı sergileyen SUVMASTER, V şeklindeki sırt desenleri ve derin olukları sayesinde sulu karın ve suyun etkili bir şekilde atılmasını sağlıyor. Lastik merkezindeki blokların sıklığı kuru zeminde sürüş konforunu artırırken, tüm arazi koşullarına ayak uydurmasıyla da fark yaratıyor.

Petlas’ın yol tutuşu ve çekiş gücünü artırmak için optimize edilen yeni nesil lastiklerinin dört mevsim güvenli ve konforlu sürüş sunduğunu söyleyen AKO Grup Pazarlama Müdürü Esra Ertuğrul Boran, “4 mevsim lastik pazarı, hem Avrupa’da hem de ülkemizde hızlı bir büyüme içerisinde. Bu yeni nesil lastiğimiz, hızla pazar payını artıran 4×4/SUV araç segmentinde ülkemizde olduğu gibi ihracat pazarlarımızda da büyük başarılar elde etmeye aday” dedi.

“Hassas yönlendirme ve hareket kabiliyeti sunuyor”

Yeni üretilen modelin otomobilin fazla ağırlıkla başa çıkabilmesi için daha geniş olan yapısı ile tüm arazi koşullarına uygun çok yönlü kullanım imkânı sunduğunu söyleyen Boran, şu ifadeleri kullandı: “SUV araçların çok amaçlı oluşu, tüketicilerin lastikleriyle daha fazla yol kat etmek istemesine yol açıyor. Bu durum da araçta kullanılan lastiğin uzun ömürlü olmasını bir zorunluluk haline getiriyor. SUVMASTER’ın üretiminde kullanılan güçlendirilmiş yanak ve sırt karışımı, lastiğin uzun ömürlü olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda hassas yönlendirme ve hareket kabiliyeti sunuyor. Islak, kuru ve karlı zeminde dengeli performans sunan bu yeni lastiğimizin büyük beğeni toplayacağına inanıyoruz.”

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler