Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yeni müjde özel sektör çalışanlarına asgari ücretlilere geldi! 5.000 TL bayram ikramiyesi için imzalar atıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Yeni müjde özel sektör çalışanlarına asgari ücretlilere geldi! 5.000 TL bayram ikramiyesi için imzalar atıldı

Yeni müjde özel sektör çalışanlarına asgari ücretlilere geldi! 5.000 TL bayram ikramiyesi için imzalar atıldı – Emeklilere bayram ikramiyesi için beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik olarak zorlu günler geçirildiğini belirterek emeklilerin bayram ikramiyesi ödemelerine yüzde 50 oranında zam yaptıklarını, 2 bin TL olarak ödenen rakamı 3 bin liraya çıkarttıklarını ifade etmişti.

Konu hakkında bir müjdeli haber de özel sektör çalışanları ve asgari ücretli çalışanlara verildi. Enflasyon rakamları ve dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeniyle asgari ücret maaşında yılın ilk 3 aylık bölümünde büyük bir erime yaşanırken patronlar çalışanlarına destek olma kararı aldılar.  Peş peşe atılan imzalar ile işverenler çalışanlarına 5 bin TL ile 1 maaş ikramiye olarak 17.002 TL arasında değişen rakamlarda ikramiye ödemesi yapacaklarını duyurmaya başladılar.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA 1 MAAŞ BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEYENDE VAR 5.000 TL İKRAMİYE YATIRANDA! 

Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan bir firmanın almış olduğu karar tüm sektöre örnek olmuştu. Şirket çalışanlarına destek olmak amacıyla Ramazan Bayramı öncesi 1 maaş ikramiye yatırma kararı aldığını duyurmuştu. Peş peşe benzer kararlar açıklanmaya devam ederken firmalar çalışan sayıları ve maddi güçlerine göre ödemeler yapmaya başladı.

Bazı firmalar çalışanlarına LC Waikiki ve De Facto gibi büyük markalardan giysi yardımı olarak kıyafet çeki dağıtırken bazı firmalar ise gıda kolisi yardımında bulundu. Gücü yeten işverenler ise çalışanlarına nakit bayram ikramiyesi ödemesi yapma kararı aldı. Söz konusu ödemeler bayram öncesi hesaplara yatırılırken bazı firmaların da 9 günlük uzun bayram tatili nedeniyle çalışanların maddi sorunlar yaşamaması adına maaş ödemelerini erkene çekme kararı aldı.

İşçiler gelen müjdeler sonrası sevinirken bayramda verilen her türlü maddi desteğin öneminin büyük olduğunu ifade ederek teşekkür ettiler. Verilen bayram ikramiyesi, kıyafet çeki ve gıda kolisi yardımlarının yurt geneline yayılması istendi…

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler