Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yeni Başkan Mumcu

Yayınlanma:
ABONE OL
Yeni Başkan Mumcu

Haber: İbrahim Gürler

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Baş Öğretmen Salonu’nda düzenlenen Kızılay Erzincan Şubesi Genel Kurulu’na, Türk Kızılay’ı Genel Merkez yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Kızılay Erzincan Şubesi genel kurulunda, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yönetim kurulu seçimi yapıldı. Yapılan genel kurul sonrası seçime tek liste halinde giren Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ve yönetimi, Kızılay üyelerinin oylarını alarak yeni yönetimi oluşturdular.

İYİLİKTE EN BÜYÜK MARKA TÜRK KIZILAYI

Düzenlenen genel kurulda bir konuşma yapan Volkan Burak Mumcu, Türk Kızılay’ı Erzincan için, devletimiz ve Milletimiz için çok önemli olduğunu ifade ederek,  Her ülkenin anıldığı değerler var. Bizim de ülkemizin anıldığı en büyük değer iyilik. İyilikte en büyük marka değeri ise Türk Kızılay’dır.

Türk Kızılay’ı Türkiye Cumhuriyet Devleti var olduğundan beri hep baş tacı edilmiştir. Bütün yöneticiler, hükümetler, seçilmiş atanmış kişiler hep Kızılay’a hürmet ve muhabbetle bakmış, ellerinden gelen her türlü yardımı yapmıştır.

Türkiye Cumhuriyet Devleti, devletiyle milletiyle beraber yeni bir dönüşüm yaşıyor. Ekonomisiyle, siyasetiyle, yönetimiyle iç ve dış işlemleriyle yeni baştan ayağı kalkma mücadelesi veriyor. Bu kaçınılmazdır ki Kızılay’da bundan nasibini düşen payı almıştır. ve Kızılay’ımız da yeni şekille beraber mayalanıp tekrar yeni baştan, yeni ufukları, sizlerle beraber bütün Kızılay gönüllüleri ile beraber çok daha ulvi hedeflere beraberce gideceğiz, Türk Kızılay’ı Erzincan Şube Başkanlığının bugüne kadar Erzincan’ımızda ve çevre illerde yapmış olduğu başarılı ve onur verici çalışmalarından ötürü Kızılay şube başkanlığı görevini büyük bir özveri ile yapmış olan Halim Ferit Bayata’ya ve  geçmiş tüm başkanlarımıza ve gönüllülerimize teşekkürü borç biliyorum.

Çok çalıştılar, tüm mesailerini Kızılay için ayırdılar ve İlimize Kızılay Maden suyu fabrikası, Lojistik Merkezi, Çadır merkezi gibi bir çok önemli katma değer kattılar.

Bizlerde aldığımız bu görevin ne kadar önemli, ne kadar fedakârlık gerektirdiğinin bilinci ile aldığımız bayrağı daha iyi noktalara taşımak için elimizden geleni yapmaktan kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim. Bu görevi bana tevdi ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerin teveccühüne layık olmaya çalışacağım” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com