Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yaz tatiline sayılı günler kala 81 ilde MEB’den flaş KAPATMA KARARI! İlkokul ortaokul lise hepsi TEK TEK kapatılacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Yaz tatiline sayılı günler kala 81 ilde MEB’den flaş KAPATMA KARARI! İlkokul ortaokul lise hepsi TEK TEK kapatılacak

Yaz tatiline sayılı günler kala 81 ilde MEB’den flaş KAPATMA KARARI! İlkokul ortaokul lise hepsi TEK TEK kapatılacak – Milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veliyi ilgilendiren son dakika açıklaması MEB’den geldi. Mili Eğitim Bakanlığı 81 ilde alınan kapatma kararını resmen ilan etti.

MEB’DEN SON DAKİKA 81 İLDE KAPATMA KARARI! HEPSİ TEK TEK KAPATILMAYA BAŞLANDI…

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu duyurusunda “MEB’in resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuru olarak yayımlanan açıklamada “Bilindiği üzere Bakanlığımız, öğrenci ve velilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için merdiven altı yapılara karşı mücadelesini sürdürmektedir. Bu kapsamda kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan liselere ve üniversitelere hazırlık kursu adı altında çevrim içi (online) eğitim verdiği iddiasıyla faaliyet gösteren sitelere karşı öğrenci ve velilerimizin çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Öğrenci ve velilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için izinsiz faaliyet gösteren bu tip yapılara itibar etmemeleri önem arz etmektedir. Buna karşı Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren özel kurs/uzaktan öğretim kursların listesine https://ookgm.meb.gov.tr/kurumlar.php?=kurs adresinden ulaşılabilir.” denilerek burada kaydı olmayan kursların tümünün kapatılacağını duyurdu.

MEB İHBAR VAR HATTI İLE ŞİKAYETLERİ ALACAK! HANGİ KURSLAR KAPATILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile merdiven altı olarak kabul edilen kaçak kurslara izin verilmeyeceği tekrar tekrar ifade edilirken bu kursların tümünün istisnasız olarak kapatılacağı ifade edildi. Kursların kapatılması nedeni ile veliler, öğrenciler ve öğretmenlerin mağdur olmaması adına mutlaka kayıt öncesi yukarıda yer alan sorgulama ekranından işlemler yapmaları istendi. Kaçak olan kursların ise MEB ihbar var şikayet hattı olan 444 0 632 numarasına iletilmesi istendi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com