Gaziler Gününde Unutulmadılar Gaziler Gününde Unutulmadılar

Erzincan’da yaylalarda yılın 5 ayını geçiren  köylüler ürettikleri ürünleri şehir merkezine getirerek satarak geçimini sağlıyorlar.
Uzun süren kış mevsiminin ardından Doğu´da doğal hayat  yaylalarda devam ediyor. Dağlarda yeşeren otları hayvanlarına yedirmek için daha çok ürün elde etmeye çalışan köylüler, zorlu 

geçen yayla hayatını havalar soğuyuncaya kadar sürdürüyorlar. Bölgede 5   ay kalacak olan besiciler, daha fazla verim almak için yüksek kesimlerdeki yaylaları tercih ederek üretimlerini gerçekleştiriyorlar.
Yılın yarısını yaylalarda geçiren  köylüler  sürülerini otlatarak yaşamlarını devam ettiriyorlar. Kadınlar gün içinde  süt sağma ve peynir yapma gibi meşakkatli işlerle uğraşırken, erkekler  ise yüksek kesimlerde hayvanları otlatıyor.
Uzun süren kış mevsiminin ardından Doğu´da doğal hayat  yaylalarda devam ediyor. Dağlarda yeşeren otları hayvanlarına yedirmek için daha çok ürün elde etmeye çalışan köylüler, zorlu geçen yayla hayatını havalar soğuyuncaya kadar sürdürüyorlar. Bölgede 5   ay kalacak olan besiciler, daha fazla verim almak için yüksek kesimlerdeki yaylaları tercih ederek üretimlerini gerçekleştiriyorlar.
Yıllardır hayvancılıkla uğraştıklarını ifade eden vatandaşlar, burada hayvanlarımıza bakıyoruz. Yaz döneminde burada geçim kaynağımız hayvancılık. Büyük baş, küçükbaş  hayvanlarımızı burada otlatıyoruz. Hayvanlarımızdan edindiğimiz ürünleri burada üretiyoruz. Her gün bu işle uğraş halindeyiz. Yaptıkları peynir işlemini de anlatan köylü vatandaş hazırladıkları ürünleri şehir merkezinde sattıklarını da dile getirdiler.