Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, yapımı devam eden eğitim yatırımlarını inceledi.
İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Şube Müdürü Turgut Çakmak, Erzincan’da yapımı devam eden Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Binası ve Spor Salonu ile Demirkent Bedriye ve Sami Karakaya Anaokulu Okul Binası inşaatında incelemelerde bulunarak, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Yapımı devam eden Okullardan, Demirkent Bedriye ve Sami Karakaya Anaokulu Okul Binası 100 öğrenci kapasiteli; 4 Faaliyet ve Oyun Odası,1 Çok Amaçlı Salon 1 Mutfak-Yemekhane,2 İdare Odası, Rehberlik Servisi, Mescit bölümleri planlandı.
Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Binası ve Spor Salonu ise 480 öğrenci kapasiteli; Binada 16 adet derslik, fizik, kimya, biyoloji, görsel sanatlar ve müzik atölyeleri, 1 kütüphane/bilgisayar laboratuvarı, 100 kişilik çok amaçlı salon, 1 adet yemekhane, 1 adet kantin, Müdür odası ve Yardımcı odaları, Öğretmenler odası, Zümre Öğretmenler toplantı odası, Rehberlik birimi, Okul aile birliği odası, Destek eğitim odası planlandı.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı