Ekonomik sıkıntılardan sonra otomobillere gelen zamların ardından hükümet yeni adımlar atmak için çalışmalara başladı. İstenilen şey olursa çok iyi olacak.

Zamların ardından ikinci el otomobil satışlarında düşüş yaşandı. Hem fiyatların artması hem de kredi imkanlarının ortadan kalkması satışları çok olumsuz yönde etkiledi. Fiyatlar düşmek yerine sürekli bir artış içinde.

Sıfır araçlar ile ilgili yaşanan sıkıntılardan dolayı ikinci el araçlarda nasibi alarak fiyatlarında bir artış yaşanmıştı. Birtakım kişilerin sıfır araçları ikinci el araç gibi gösterip fiyatının üzerinde satışa sunmaları son nokta olmuştu.

Hükümetin yapmak istediği yasa onay alırsa, şuan 900 bin liraya alınan Volkswagen markasının Golf modeli 400 bin liraya satın alınabilecek. Bununla ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

İkinci el otomobil satış fiyatlarını değiştirecek bir yasa için uğraşıyor.

Türkiye dışardan ithal ikinci el getirilmesini yasakladı. Ülkemizde bulunan araçların şasi numaraları kayıtlı olmak zorunda. Kayıtlı olmayan araçlar trafiğe çıkamıyor.

Ama üzerinde çalışılan yasa ile beraber ikinci el araçlar için ithalat olabilecek ve dörtte bir fiyatına satın alınabilecek. Vergiler ödenmesi halinde bu durum üçte bir olarak değişecek.

KAYSO Meclisi'nden kasım ayı toplantısı KAYSO Meclisi'nden kasım ayı toplantısı

Vatandaşlar ikinci el araç ithalatını heyecanla bekliyorlar. Atılacak olan bu yeni adımlar sayesinde ikinci el araçların fiyatında düşüş yaşanması bekleniyor.