Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

24°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Volkswagen Bir Modeli 400 bin TL Fiyata Satış Yapılacak!

Yayınlanma:
ABONE OL
Volkswagen Bir Modeli 400 bin TL Fiyata Satış Yapılacak!

Ekonomik sıkıntılardan sonra otomobillere gelen zamların ardından hükümet yeni adımlar atmak için çalışmalara başladı. İstenilen şey olursa çok iyi olacak.

Zamların ardından ikinci el otomobil satışlarında düşüş yaşandı. Hem fiyatların artması hem de kredi imkanlarının ortadan kalkması satışları çok olumsuz yönde etkiledi. Fiyatlar düşmek yerine sürekli bir artış içinde.

Sıfır araçlar ile ilgili yaşanan sıkıntılardan dolayı ikinci el araçlarda nasibi alarak fiyatlarında bir artış yaşanmıştı. Birtakım kişilerin sıfır araçları ikinci el araç gibi gösterip fiyatının üzerinde satışa sunmaları son nokta olmuştu.

Hükümetin yapmak istediği yasa onay alırsa, şuan 900 bin liraya alınan Volkswagen markasının Golf modeli 400 bin liraya satın alınabilecek. Bununla ilgili detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz…

İkinci el otomobil satış fiyatlarını değiştirecek bir yasa için uğraşıyor.

Türkiye dışardan ithal ikinci el getirilmesini yasakladı. Ülkemizde bulunan araçların şasi numaraları kayıtlı olmak zorunda. Kayıtlı olmayan araçlar trafiğe çıkamıyor.

Ama üzerinde çalışılan yasa ile beraber ikinci el araçlar için ithalat olabilecek ve dörtte bir fiyatına satın alınabilecek. Vergiler ödenmesi halinde bu durum üçte bir olarak değişecek.

Vatandaşlar ikinci el araç ithalatını heyecanla bekliyorlar. Atılacak olan bu yeni adımlar sayesinde ikinci el araçların fiyatında düşüş yaşanması bekleniyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler