Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Vergisiz Telefonda Dikkat Çeken Detay

  Üniversite öğrencilerine destek amaçlı Cumhurbaşkanı Kararının açıklanmasıyla, öğrenciler vergisiz telefon alarak ekonomik olarak avantaj elde ediyor.

  Üniversite öğrencilerine destek amaçlı

  Üniversite öğrencilerine destek amaçlı Cumhurbaşkanı Kararının açıklanmasıyla, öğrenciler vergisiz telefon alarak ekonomik olarak avantaj elde ediyor. Bu sayede belirlenen telefon modellerinden alan öğrenciler, vergi iadesi alabiliyor.

  Bu fırsattan yararlanmak isteyen bir vatandaş ise hiç beklemediği bir durumla karşılaştı. Faturada yer alan 0,25 kuruşluk poşet masrafı nedeniyle vergi iadesinden yararlanamadı. Bu yüzden aldıkları telefonun bedeli olan 9.500 TL’yi tamamen ödemek zorunda kaldı.

  Konuyla ilgili vatandaşların dikkat etmesi gereken husus ise yetkililer ve uzmanlar tarafından şu şekilde belirtildi: Vatandaş vergi iadesinden yararlanarak avantajlı öğrenci telefonlarından alacaklarsa, mutlaka faturaya başka bir şey ekletmemeleri gerekiyor. Bu yüzden vergi iadeleri reddedilebiliyor. Bununla ilgili bir düzenleme gelip gelmeyeceği ile ilgili ise şu an bir bilgi yok.

  Erzincan Haber