Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Velilere Aile İçi Şiddet ve kades eğitimi verildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Velilere Aile İçi Şiddet ve kades eğitimi verildi

‘Huzur İçin Erzincan’ Projesi kapsamında, Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddet Suçlarını önlemek için, velilere yönelik eğitim düzenlendi.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun himayelerinde başlatılan ‘Huzur İçin Erzincan’ Projesi kapsamında, Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddet Suçlarını önlemek için gerçekleştirilen faaliyetler, İl Müdürlüğü koordinasyonunda devam ediyor.

Bu kapsamda, Yunus Emre Mahallesinde bulunan Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu’nda velilere yönelik eğitim düzenlendi. Eğitimde Erken Yaşta ve Zorla Evlilikler ile Aile İçi İletişim, KADES uygulaması ve Mahremiyet Bilinci konuları ele alındı.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar. Akıllı telefon kullanıcısı bir kadının, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com