Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ve nokta koyuldu! 5000 TL’lik banknot müjdesi! İŞTE TARİHİ

Yayınlanma:
ABONE OL
Ve nokta koyuldu! 5000 TL’lik banknot müjdesi! İŞTE TARİHİ

 İŞTE TARİHİ… Ve nokta koyuldu! 5000 TL’lik banknot müjdesi. Gazeteci Fatih Altaylı, finansal krizleri hafifletme yöntemi olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ilginç bir öneride bulundu. Altaylı, ekonominin likidite ihtiyacını gidermek için 2000 ve 5000 TL değerinde yeni banknotların basılmasını önerdi. Ancak, Bakan Şimşek bu öneriye itibar etmekte tereddütlü davranıyor ve 5000 TL’lik banknotların basımı için bir yıl beklemeyi uygun gördü.

ATM’lerde Değişen Dinamikler

Son zamanlarda, banka ATM’leri sıkça gündeme geliyor. Özellikle, 10 ve 20 TL gibi küçük değerli banknotların ATM’lerde çekilememesi kararı, vatandaşlar arasında rahatsızlık yarattı. Bu değişiklikle birlikte, piyasaya sürülmesi planlanan 500, 1000, 2000 ve 5000 TL’lik yeni banknotlarla ilgili kesin kararlar yakın bir zamanda verilecek.

ve-resmen-aciklandi-5000-tllik-banknot-geliyor-iste-tarihi1.jpg

Geleceğin Parası: Büyük Değerli Banknotlar

Türkiye ekonomisi, enflasyonla mücadelede yeni ve büyük adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, piyasaya sürülecek büyük değerli banknotlar, bankalardaki para çekme yoğunluğunu azaltacak gibi görünüyor. Merkez Bankası’nın eski başkanı Hafize Gaye tarafından önerilen ancak daha sonra gündemden düşen bu banknotlar, şimdi tekrar değerlendiriliyor.

Yakın dönemde piyasaya sürülmesi beklenen yeni banknotlar, Türkiye’nin ekonomik yapısında önemli bir dönüşüm yaratabilir. Bu yenilikler, Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinde önemli bir rol oynayacak ve ekonomik istikrarı sağlama yolunda kritik bir adım olabilir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler