Erzincan’ın yeni Valisi Hamza Aydoğdu, sosyal medya platformlarında aktif olarak vatandaşlar ile sürekli iletişimi olan sosyal medyada en çok etkileşim alan 1’inci vali olarak biliniyor. Doçent unvanına sahip olan Vali Aydoğdu’nun alanı ile ilgili pek çok akademik makale ve kitabı bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile Valiler Kararnamesi ile Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu oldu. Sosyal medyada oldukça tanına bir isim olan Vali Hamza Aydoğdu son günlerde vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

500 Yataklı Devlet Hastanesinde Sona Gelindi 500 Yataklı Devlet Hastanesinde Sona Gelindi

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Valiliğine atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle birlikte 57 ilin valisi değişti. Bu yapılan değişiklikle Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan Valiliği görevine atandı. Erzincan Valisi Mehmet Makas ise Kırıkkale Valisi olarak atandı. Bu kararın ardından Erzincan Valiliği görevine getirilen Hamza Aydoğdu için merak edilenler bu haberimizde Erzincanlılarla paylaştık.
Hamza Aydoğdu, 1975 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu Bitlis’te, yüksek öğrenimini Kayseri Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını Van 100. Yıl Üniversitesi’nde ‘‘ Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma’’ konulu çalışmasıyla, doktorasını ise Ankara Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ‘‘ Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri’’ isimli çalışması ile tamamladı. Yeni Türk Edebiyatı alanında Doçent unvanına sahip olan Aydoğdu’nun alanı ile ilgili pek çok akademik makale ve kitabı bulunmaktadır. 
Çalışma Hayatı 
Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak başlayan Aydoğdu, sırasıyla Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 9 Haziran 2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aksaray Valisi olarak atanan Hamza Aydoğdu, evli ve iki çocuk babasıdır.