Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Cuma

31°/ 18°

Cumartesi

28°/ 17°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

29°/ 15°

Salı

30°/ 18°

Çarşamba

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Vasgirt Deresinde Çalışmalar Devam Ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Vasgirt Deresinde Çalışmalar Devam Ediyor

Bulunduğu alanda birçok alanın suyunun karşılandığı Vasgirt Deresinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Uzun yıllar planlandıktan sonra faaliyete geçilen projenin şehrin dokusuna renk katacağı görülüyor.

Sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Keskin, burası 15 yıllık bir hayalin ürünü olup burada emeği geçenlere de çok teşekkür ediyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti; “ burası şehrimiz için  güzel bir yer olacak. Piknik yapabilecekleri, bisikletleriyle, yürüyüş yollarıyla birçok etkinliğin yapılabileceği bir yer olacak. Vasgirt Deresinde çalışmalar tüm hızıyla devam etmekte ve Ağustos ayı sonu itibariyle ıslah çalışmaları bitiyor. Rekreasyon çalışmalarına da Güney kısımdan başlandı 2018 yılı içerisinde de ıslahın ikinci kısmı rekreasyonunda birinci etabını bitirmeye çalışacaklar.

Vasgirt Deresi, Işıkpınar Deresinin Kuzey kısmından gelen bu kış aylarında boşa akmakta olup yaz aylarında ise Kavakyolu, Demirkent, Çukurkuyu, Keklikkayası, Işıkpınar  yerleşkesinin mülk suları. Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ayının da sonuna kadar bu denede su bulmak mümkün değil.

Işıkpınar deresinin altında muhteşem bir su olan Fırat akıyor. Bu yer altı suyundan benim 10 tane sondajımı vurdum. Bunun 4 tanesi zaman zaman ihtiyaç duyulduğunda içmeye diğer 6 tanesi ise sulama da kullanılıyor. Bunun yanında 3 megabaytlık güneş enerjisiyle elde edilen elektrikle 5 km sahanın aydınlanması hem de yer altından çıkartılacak  suyla bu gördüğünüz havuz şeklinde ki deremiz bu suyla doldurulacaktır. Bu akan suyla da burası şenlenecektir. Şimdiden Erzincan halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler