10 Ağustos 2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırıkkale iline Vali olarak atanan Vali Mehmet Makas Erzincan’da  bir dizi veda ziyaretlerinde bulundu. 

Ziyaretlerine 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanlığı ile başlayan Vali Mehmet Makas, 3’üncü Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ile görüştü. 

Ardından sırasıyla; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Erzincan İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Ali Öztürk ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan İdare Mahkemesi Başkanı İlker Dolgun, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bedir Limon ve oda başkanları, Erzincan’ın kanaat önderlerinden Muhammed Nayir Hoca,Erzincan’ın kanaat önderlerinden Alevi Dedesi Ahmet Uğurlu, son olarak Vali Makas eşi Elif Makas ile birlikte merhum Kaymakam Dede Musa Baştürk’ün Annesi Yekta Baştürk’ü evinde ziyaret ettiler. 

Kuru ot yangınları son günlerde arttı Kuru ot yangınları son günlerde arttı

Veda ziyaretlerinde gösterdikleri yakın ilgiden dolayı her bir ev sahibine teşekkür eden Vali Mehmet Makas, görev yaptığı üç yıllı aşkın süre içerisinde ilimizin gelişimi ve kalkınmasında yürüttükleri ortak çalışmalarda emek ve gayret gösteren herkese teşekkür etti.