Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Vali Makas, TÜBİTAK Projelerinde Başarı Gösteren Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL
Vali Makas, TÜBİTAK Projelerinde Başarı Gösteren Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan’da 2022 yılı TÜBİTAK araştırma proje yarışmasına katılan öğretmen ve öğrenciler ile TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kahvaltı programında bir araya geldi.

Programda TÜBİTAK projeleri hakkında bilgiler veren Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2022 yılı TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında il genelinde 343 başvuru ile bölgede 2., Türkiye genelinde 14. sırada, illerin öğrenci sayısına göre de ilimizin Türkiye’de 3. sırada yer aldığını söyledi.

Öğrenci başına düşen kabul sayısına göre Erzincan’ın Türkiye 1.si olduğunu, başvuru sonuçlarına göre Erzincan’dan toplamda 16 projenin bölge yarışmasında sergilenmeye hak kazandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Bölgeye davet edilen 16 projeden; 3 Birincilik, 2 İkincilik, 1 Üçüncülük derecesi elde edilirken, bölge birincimiz yazılım alanında Türkiye 2. liği elde etmiştir” dedi.

Elde edilen başarılardan ötürü öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Vali Mehmet Makas, milletimizi dünyada beklenen ve özlenen sıfatıyla, tüm insanlıkla buluşturacakların gençler olduğunu vurgulayarak; “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizler daha sorgulayıcı ve daha üretken bir nesil olarak geleceğimize yön vereceksiniz. Dünyanın neresinde olursanız olun öz benliğinizi kaybetmeden tüm insanlık için çalışın, çünkü biz atalarımızdan bunu miras aldık. Bu üstün başarılarınızdan dolayı sizleri ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com