Erzincan, tarihî ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, genç nüfusunun enerjisi ve yaratıcılığıyla da öne çıkıyor. Bu enerjiyi hissetmek ve geleceğin projelerini dinlemek için Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, şehrimizin farklı liselerinden seçilen öğrenci temsilcileriyle bilginin merkezi İl Halk Kütüphanesinde buluştu.

Bu özel buluşma, âdeta Erzincan'ın genç ruhunun parlamentosu hâline geldi. Gençler, Erzincan'a dair vizyonlarını, hayallerini ve somut projelerini Vali Aydoğdu ile paylaşma fırsatı buldular. Her bir fikir, şehrimizin yarınının haritasını çizme potansiyeli taşıyordu.

Vali Hamza Aydoğdu, "Bu toplantı, gençlerimizin şehrimiz için ne kadar değerli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Onların parlak fikirleri, Erzincan'ımızın geleceğini aydınlık kılacak. Bu genç beyinler, şehrimizin geleceğini inşa etme konusunda kılavuz olacak. Eskiler şöyle der: Yanınızdakilere gemi yapmayı öğretmekle vakit kaybetmeyin. Onlara uzak denizlerin aşkını aşılayın. Donanma kurarlar. Kuru bilgilerle doldurulmuş zihinler üretemez, dünyayla yarışamaz. Her bilgi, her öğreti yeni ufuklara yelken açacak zihinlerin inşasının harcını oluşturmalıdır. Bunun da yegâne yolu okumak, anlamak ve en önemlisi uygulamaktır.” şeklinde duygularını ifade etti.

Erzincan Emniyeti Suçlulara Göz Açtırmıyor Erzincan Emniyeti Suçlulara Göz Açtırmıyor

Öğrenciler, bu tür buluşmaların Erzincan için bir fikir çeşmesi olduğunu belirterek, kendilerine bu firsatı verdiği için Vali Aydoğdu'ya teşekkür ettiler.