Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Vali Arslantaş, Tercan ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu 

Yayınlanma:
ABONE OL
Vali Arslantaş, Tercan ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu 

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Tercan ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. 
Vali Arslantaş, Tercan ilçesinde gerçekleştirdiği ziyarette ilk olarak 1994 yılında Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından Edebük Köyü’nde şehit edilen sivillerin mezarlarını ziyaret ederek, dua etti. Daha sonra İl Özel İdaresi tarafından Erzincan’ın Tercan ilçesinde hizmet veren seyyar asfalt plent tesisinde üretilen sıcak asfaltın uygulandığı Edebük Köyü ve Tercan’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Gökpınar, Küllüce ve Kalecik köy yollarındaki asfaltlama çalışmalarının yapıldığı yol güzergâhlarını yerinde inceledi. 
Erzincan Valiliğine bağlı İl Özel İdaresi tarafından köy yollarında devam eden sıcak asfalt çalışmalarına yönelik denetimlerinde toplamda 14 kilometrelik temiz bir yol güzergâhına sahip olan Edebük, Gökpınar, Küllüce ve Kalecik köyü sakinlerini de ziyaret eden Vali Ali Arslantaş, köy sakinlerinin talep ve isteklerini dinleyerek, yeni yollarının hayırlı olmasını temenni etti. 
Edebük, Gökpınar, Küllüce ve Kalecik köyü sakinleri ise yeni asfalt yola kavuştukları için Vali Arslantaş’a teşekkürlerini ilettiler. 
Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kalecik Köyündeki yerleşim yerinin elverişsizliği nedeniyle köyün kendi sınırları içerisinde uygun bulunan 33 parsellik bir arazi içerisinde birer konut ve birer ahırın inşa edildiği inşaat sahasını gezen Vali Arslantaş burada da incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. 
Ardından Tercan Kaymakamlığı Beşgöze Jandarma Karakol Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Arslantaş, burada Beşgöze Jandarma Karakol Komutanı’ndan bölgedeki asayişe yönelik bilgi aldı. 
Daha sonra ise 14 Haziran 2018 tarihinde Hakkâri ili kırsalındaki bir üs bölgesine Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarınca, güvenlik kuvvetlerine karşı yapılan bir hain saldırı sonucu ağır yaralanan ve Van da tedavi gördüğü hastanede şehit olan sözleşmeli Er Resul Bayracı’nın ailesini ziyaret ederek, istek ve taleplerini dinledi. 
Şehit Er Resul Bayracı’nın ailesi ise Vali Ali Arslantaş’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini ilettiler. 
Vali Ali Arslantaş’ın gerçekleştirmiş olduğu ziyaret ve incelemelerde kendisine Tercan Kaymakamı Kürşad Karaca ve köy muhtarları eşlik etti. 

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com