Erzincan Medya
27° Erzincan

Erzincan

27°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Uzmanlardan En Son Dolar Yorumları

Yayınlanma:
ABONE OL
Uzmanlardan En Son Dolar Yorumları

Piyasalarda gün be gün artan dolar kuru için uzmanlardan kritik yorumlar gelmeye devam ediyor.

Dolar Yorum platformu uzmanları tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, dolar kurunda alıcılı seyrin devam etmesi bekleniyor. Dolar Yorum uzmanlarından Selahattin Vergili, “Dolar kurunda alıcılı seyir devam ediyor. Türkiye ekonomisi için öngörüler özellikle yeni Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile birlikte pozitif bir yöne doğru evrilmişti. Ancak geldiğimiz noktada özellikle TCMB’nin adımları tartışma oluşturmaya devam ediyor. CDS’deki yüksek seviyelerin ana nedeni de TCMB ve Maliye Bakanlığı arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanıyor. Bu sebeple öngörülerin pozitif etkisinin biraz azaldığını görüyoruz. Bu da dolar gibi döviz kurları için olumsuz yorumların artmasına neden oluyor.” dedi.

Doların kısa vadede yukarı yönlü bir grafiğe sahip olmasını bekleyen Dolar Yorum uzmanlarından Kadir Daylık ise, “Dolar kurunu besleyen ana unsur enflasyon ve para arzıdır. Her iki konuda da piyasalar olumlu bir görüşe sahip değil. Türkiye’de para arzı konusunda endişeler devam ederken, Merkez Bankası’nın bu konuda rasyonel olmayan kararları da arza yönelik endişeleri beslemeye devam ediyor. Ayrıca enflasyon elbette iç açıcı bir tabloya dönüşmüş değil. Her iki unsurdaki sorunlar nedeniyle Türk Lirası’ndaki erime devam edebilir. Bu da döviz kurlarını yükselten ana unsurlar arasında yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

DOLAR YÜKSELİYOR

Dolar kuru yılbaşından bu yana yaklaşık yüzde 35 değer kazandı. Yükseliş özellikle 14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin ardından hız kazandı. Piyasa uzmanları dolar kurundaki yükselişi ise piyasaya yönelik müdahalerin azalmasına bağlıyor. Dolar kuru 14 Mayıs’a kadar yalnızca yüzde 5 yükselişe ulaşırken, seçimden sonra yüzde 30’u aşan bir yükseliş yaşadı. Piyasa uzmanları kısa vadede dolar kurundaki alıcılı seyrin devam etmesini bekliyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com