Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Elazığ’da Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) tatbikatları sürüyor.
İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekiplerinin kent gelenindeki tatbikatlarını sürdürüyor. Yıl içerisinde paydaşlarıyla birlikte okullar, hastaneler ve kurumlar olmak üzere birçok alanda tatbikat gerçekleştiren ekipler, son zamanlarda ilçelere yoğunlaştı. Bu çerçevede son olarak Maden ve Palu ilçe devlet hastanelerinde tatbikat yapıldı. Senaryo gereği, meydana gelen deprem sonrasında göçükler oluştu. UMKE ekipleri başarılı bir şekilde yaralıları göçük altından kurtararak ambulansa taşıdı. Yapılan tatbikatlar adeta gerçeği aratmadı. Deprem bölgesinde yer alan Elazığ’da, farkındalığın ve bilinçlendirmenin artması için tatbikatların yıl içerisinde belirli periyotlarla devam edeceğini bildirildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler