Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Cumartesi

32°/ 19°

Pazar

31°/ 20°

Pazartesi

30°/ 18°

Salı

31°/ 20°

Çarşamba

30°/ 20°

Perşembe

28°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ülker Bisküvi’nin net dönem karı 122 milyon TL oldu

Yayınlanma:
ABONE OL
Ülker Bisküvi’nin net dönem karı 122 milyon TL oldu

İSTANBUL (AA) – Ülker Bisküvi’nin ana ortaklığa ait net dönem karı, bu yılın ilk çeyreğinde 122 milyon TL olarak gerçekleştirildi.

Şirketten yapılan açıklamada, geçen yılı ciro ve karlılıkta tarihi rekor ile bitiren Ülker Bisküvi, bu yılın ilk çeyrek atıştırmalık faaliyetleri ile ilgili cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,1 artışla 1,4 milyar TL’ye yükselttiğini duyurdu.

Açıklamada, Türkiye’nin en büyük halka açık gıda şirketi Ülker Bisküvi’nin Faiz Amortisman Vergi Öncesi Karı’nın (FAVÖK) bu yılın ilk çeyreğinde 213 milyon TL ile 2017’nin aynı dönemine göre artışını sürdürdüğü belirtilerek, şirketin ana ortaklığa ait net dönem karının bu yılın ilk çeyreğinde 122 milyon TL olarak gerçekleştiği kaydedildi.

– Ülker hedeflediği operasyonel karlılık seviyesini aştı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ülker Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Tütüncü, Ülker Bisküvi’nin ilk çeyrekte hedeflediği FAVÖK oranının üzerine çıktığını aktararak, şirketin performansıyla ilgili şunları kaydetti:

“Yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğumuz yatırımlarda oluşturduğumuz maliyet ve ürün sinerjileri, faaliyetlerimizdeki güçlü performans ve yıllardır sürdüğümüz etkin maliyet kontrolü konusundaki hassasiyetlerimiz şirketimizin FAVÖK oranının ilk defa hedeflediğimiz yüzde 15 seviyesinin de üzerine çıkarak yüzde 15,2 olarak gerçekleşmesini sağladı. Ülker Bisküvi, operasyonel ve finansal olarak 2018 yılı ilk çeyreğinde büyümesini devam ettirdi. Makul fiyat hedefine, inovasyona ve sürdürülebilir marka yatırımıyla rekabet üstünlüğü sağlayacak alanları önceliklendirmenin iyi sonuçlarını almaya devam ediyoruz. Bu durum bizim faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerdeki operasyonel gücümüzün, yetkinliğimizin ve uyguladığımız etkin stratejilerin en büyük göstergesidir. Türkiye ve yurt dışındaki yatırımlar, sinerji yaratarak, verimliliğini artırarak, pazar ve marka gücü ile karlılığımızı geliştirme potansiyelimiz sürüyor. Ülker Bisküvi’nin var olan mali sonuçları daha da iyileştirecek, potansiyelini sonuçlara yansıtma başarısını gösterecek insan kaynağı kalitesi ve etkin liderliğe sahip olması da rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.”

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler