Karasu Nehri'nde Rafting Karasu Nehri'nde Rafting

2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrencilere dağıtılacak olan ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak gönderilen ders kitapları Erzincan İl Müdürlüğüne ait kitap depolarına gelmeye başladı.

İl Millî Eğitim Müdürü  Murat Demir, İl Müdürlüğü kitap deposuna gelen ders kitaplarını inceledi ve 11 Eylül'de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamında ders kitaplarının okullara intikali için yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Müdür Demir, bugüne kadar 264 bin 882 adet ücretsiz ders kitabının Erzincan’a ulaştığını 29 bin 133 adet kitabın sevkiyatının ise devam ettiğini belirterek kitapların tertipli ve düzenli bir şekilde tasniflenmesi ve gelen kitapların yeni eğitim öğretim yılı başlamadan öğrencilerin kitaplarının sıralarının üzerine bırakılması yönünde talimat verdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde dağıtılacak olan kitaplar eğitim öğretim başlamadan önce okullara ulaştırılarak okullar açıldığında öğrencilere dağıtılacak şekilde planlama yapıldı.