Avrupa Şampiyonu Milli sporcu Zehra Erdem Fransa'nın Paris şehrinde yapılan Fransa'nın en iyi kulüplerinin yarıştığı Badminton Süper lig maçlarında adından söz ettiriyor.


Erzincan dan Fransa Badminton Süper ligine transfer olan Erzincan’ın  yetiştirmiş olduğu Avrupa Şampiyonu Milli sporcu Zehra Erdem, Fransa'nın Paris şehrinde yapılan Badminton Süper lig maçlarında transfer olduğu kulübü olan Fos-sur-Mer adına başarılı sonuçlar alarak Fransa Süper liginde 1.ci sıraya yükseldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan antrenörü Murat Sönmez:’ sporcumuz Zehra Erdem Fransa nın Fos-sur-Mer kulübü adına yarıştığı müsabaka da Fransa'nın en iyi tek kadını Leonice Huet'i 2-0 lık skorla mağlup etmiştir. Aynı zamanda yarışmış olduğu karışık çiftler kategorisinde de rakibini 2-0 lık skorla yenip takımına çok önemli bir galibiyet kazandırmıştır bu galibiyetle 7 senedir Fransa Şampiyonu olan  Chambly Kulübüne de sezonun ilk yenilgisini aldırmış olup Fransa süper liginde 1.ci sıraya yükselmişlerdir. Bu turnuvada Fransa nın en iyi oyuncularından Leonice Huet yenmesi ve o turnuvada gösterdiği performans, takımına gösterdiği katkıdan dolayı Turnuvanın En iyi oyuncusu da seçilen Zehra Erdem Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil ederek  Erzincan’ında gururu olmuştur’ dedi.