Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası münasebetiyle tören düzenlendi.

Erzincan’da trafik kazası: 2 yaralı Erzincan’da trafik kazası: 2 yaralı

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, belediye önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt , Emniyet müdürü  yardımcıları ve şube müdürlerinin katıldığı törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Törende konuşma yapan Erzincan İl emniyet Müdürü Kenan Kurt: ‘Kuruluşundan  bugüne kadar, Türkiye Cumhuriyeti devletimizin huzur ve güvenliğini sağlamayı, asil milletimizin can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de necip milletimizden alan şanla ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatı’mızın 178. Kuruluş yıl dönümü nü kutluyorum’ dedi.

Ardından emniyete ait araçlar kortej oluşturarak şehrin caddelerinde siren eşliğinde konvoy oluşturdu. Daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Erzincan Şehitliği’ni ziyaret ettiler. Şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.