Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TÜBİTAK Projeleri 2023 Yılı Bilgilendirme Süreci Başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
TÜBİTAK Projeleri 2023 Yılı Bilgilendirme Süreci Başladı

2023 Yılı TÜBİTAK Proje Yarışmaları “Süreç Bilgilendirme ve Eğitim Seminerleri” çalışmalarının ilki İl Milli Eğitim Müdürlüğü merkeze bağlı lise ve ortaokul okul müdürleri ile okul TÜBİTAK temsilcilerine yönelik gerçekleştirildi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK İl Programları Koordinatörlüğünde yapılan bilgilendirme seminerine İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Hüseyin Erol, TÜBİTAK İl Koordinatörü Adnan Erhayat Fırat, merkeze bağlı ortaokul ve lise türündeki okul müdürleri ile okul TÜBİTAK temsilcileri katılım sağladı.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans salonunda yapılan eğitim semineri yaklaşık 1 saat sürdü. İlgili seminere ilişkin İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün düşüncelerini şu şekilde ifade ettiler: “TÜBİTAK Bilim Toplum İle Bilim Adamı Destekleme programlarına yönelik okullarımızda yapacağımız çalışmalarımızda, öğrencilerimize bilimsel çalışma ve düşünme metotları ile nasıl proje yapılacağının bilgisini vermeliyiz.

BÜYÜK GAYRET GÖSTERMELİYİZ

Öğrencilerimizin derslerde edindikleri kazanımlarının tamamının TÜBİTAK projelerinde yer aldığını gerek pratik gerek uygulamalı olarak yapılacak tüm etkinliklerde göstermeliyiz. Dijital dönüşüm ve teknoloji kullanımının her aşamasının önemli olduğu bu günlerde öğrencilerimizin modern çağın sanayi devrimine geç kalmaması adına hep birlikte çok büyük gayret göstermemiz gerekmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürü Gün, “Bu sürecin başta genç dimağlarımıza sonra da tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com