Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Trafik Güvenliği İçin El Broşürü Dağıttılar

Yayınlanma:
ABONE OL
Trafik Güvenliği İçin El Broşürü Dağıttılar

Kazaları önlemek ve en aza indirmek adına çalışmalarına hız veren Erzincan’da Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, araçları durdurarak el broşürü dağıtıyorlar.

Erzincan’da Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından kış mevsimine girdiğimiz şu günlere ummalı bir çalışma yürüterek şoförlere ve yolculara bilgilendirme yapıyor.

Çalışmalar kapsamında trafik ekipleri Erzincan’da Doğru mevsim doğru lastik konulu el broşürü dağıtarak ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının en aza indirmeyi hedefleniyor.

Erzincan İl müftülüğü önünde trafik ekipleri tarafından araçlar durdurularak bilgilendirme yapılıp el broşürü dağıtılıyor. Dağıtılan el broşürlerinde güvenli bir trafik için, karlı ve buzlu yollarda güvenli seyahat etmek için, kış lastiği, güvenli sürüş için doğru lastik gerekir ve güvenli bir sürüş için uzun yola çıkmadan önce mutlaka başlıklı onular ele alındı.

Ayrıca el broşüründe 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma konusunda da uyarılar yer aldı. Erzincan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü İbrahim Ömercioğlu, yapılan uygulama çerçevesinde özellikle halk otobüslerini durdurarak hem yolculara hem de şoförlere bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme kapsamında Ömercioğlu şu ifadelere yer verdi; “Bu bilgilendirme çalışmamızı uzun zamandan beri yapıyoruz. Biz kazaları önlemek adına her türlü çalışmayı yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz yaya geçitlerini kullanmaya özen göstersinler her 100 metrede bir yaya geçidimiz var. Bu yaya geçitleri kullanmaları vatandaşlarımızı kazadan koruyacaktır.

Yaya geçitlerinden geçerken herhangi sıkıntı çıkarsa sürücülerle ilgili şikâyetleri olursa en yakındaki trafik polislerinden yardım isteyebilirler, polisleri göremezlerse 155’i arayarak bize ulaşabilirler.” Dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler