Vali Aydoğdu, her bir talebe sıcak bir ilgiyle yaklaştı Vali Aydoğdu, her bir talebe sıcak bir ilgiyle yaklaştı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Erzurum – Erzincan ve Bayburt İllerinde işsizlik ve meslek edinme konusunda yaşanılan sorunların çözümü amacıyla ‘‘TRA1 NEETs YOUth’’ isimli AB projesinin başvurularını kabul etmeye başladı.

”Ne Eğitimde Ne İstihdamda olan Gençler İçin İşgücü Piyasası Destek Programı” (NEET PRO) kapsamında T.C. Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından ülkemizde koordine edilen projede bölgede gelişmekte olan tekstil sektörüne istihdam sağlamaya yönelik atölye ve işbaşı eğitimleri verilerek, gençlerin iş arama süreçlerine katkıda bulunacak seminerler ve oturumlar düzenlenecek. Masa başı eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar MEB onaylı yeterlilik sertifikalarını alarak, illerindeki ilgili fabrika ve atölyelerde işbaşı eğitimlerine başlamaya hak kazanacak. Bunlara ek olarak eğitim ve iş arama süreçlerinde gençlere mali yardımlarda bulunulacaktır.
18-29 yaş arasındaki gençler alınacak
Eğitimler için son başvuru tarihi 20 Eylül 2023 olan projede 18-29 yaş arasındaki gençlere, tekstil sektörüne yönelik haftada 4 gün ve her eğitim günü 6 saat olmak üzere toplamda 336 saat eğitim verilecek. Son başvuru tarihi: 20 Eylül 2023